Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Ziggo voelt hete adem glasvezel KPN en T-Mobile in regio Haaglanden

    De druk voor Ziggo in de regio Haaglanden wordt in de komende jaren groter nu zowel KPN als T-Mobile plannen hebben voor de aanleg van een glasvezelnetwerk in Zoetermeer.
    Jarco Kriek
    17 maart 2021
    comments 1
    Ziggo voelt hete adem glasvezel KPN en T-Mobile in regio Haaglanden
    Foto Getty Images

    Ziggo levert op dit moment in heel Zoetermeer via het lokale kabelnetwerk de vaste diensten tv, internet en telefonie. Het gaat hierbij om supersnel gigabit internet met een maximale downloadsnelheid van 1000Mbps (1Gbps) en een huidige uploadsnelheid van 50Mbps. KPN en T-Mobile bieden op dit moment vaste diensten via het verouderde kopernetwerk aan. Hierdoor kunnen deze bedrijven niet dezelfde internetsnelheid als Ziggo leveren. Maar daar komt in de komende jaren verandering in.

     

    Veel glasvezel

    Zoetermeer lijkt een gemeente te worden waar in de toekomst twee glasvezelnetwerken aangelegd worden. Zowel KPN-onderdeel KPN NetwerkNL als T-Mobile willen een eigen netwerk naast dat van Ziggo in de Zoetermeerse bodem aanleggen. Dit meldt het Algemeen Dagblad. Volgens de krant is de gemeente Zoetermeer met beide partijen in gesprek om bij de aanleg van glasvezel samen te werken. In praktijk houdt dit in dat er wel twee glasvezelnetwerken onder de straattegels worden geplaatst maar dat de aanleg gelijktijdig plaats gaat vinden. Hierdoor hoeven straten niet twee keer opengebroken te worden en is de overlast voor inwoners van de gemeente minder.

     

    Den Haag

    Ziggo heeft in delen van Den Haag op dit moment al een grotere concurrentie van glasvezelnetwerken van KPN en T-Mobile. In de belangrijkste stad van de regio Haaglanden leggen zowel KPN als T-Mobile een eigen netwerk aan.

    ZiggoVodafoneZiggoKPNKPN NetwerkNLT-Mobileglasvezeltvtelevisieinternetglasvezelgigabit

    Reacties