Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Ziggo wacht nieuwe peperdure strijd om behoud uitzendrechten UEFA voetbalcompetities

    De strijd om de Nederlandse uitzendrechten van de UEFA voetbalcompetities voor clubteams is gisteren officieel afgetrapt.
    Jarco Kriek
    27 januari 2026
    comments 5
    Ziggo wacht nieuwe peperdure strijd om behoud uitzendrechten UEFA voetbalcompetities
    Foto Getty Images

    Op dit moment zijn de Nederlandse uitzendrechten van de voetbalcompetities Champions League, Europa League en Conference League exclusief in handen van Ziggo Sport. Dit is de zelfstandig opererende sportzender van Ziggo binnen de bedrijfsactiviteiten van VodafoneZiggo. Ziggo Sport blijft in ieder geval tot medio 2027 de plek voor de Nederlandse voetballiefhebber om de ruim 500 wedstrijden uit deze Europese voetbalcompetities volledig live te bekijken.

     

    Tender

    De UEFA heeft voor de verkoop van de uitzendrechten in de periode medio 2027 tot en met medio 2031 meerdere tenders doen uitgaan. Geïnteresseerde marktpartijen zoals tv-zenders en streamingdiensten kunnen biedingen doen op rechtenpakketten. De eerste stap in dit proces is het doen uitgaan van een zogenaamde ISO. Dit betekent dat geïnteresseerde marktpartijen worden uitgenodigd om aan de tender deel te nemen en een bod te doen. Het kan gezien worden als de aftrap van de strijd om uitzendrechten. Deze uitzendrechten worden namens UEFA verkocht door het Amerikaanse Relevant Sports. Dit bedrijf verkoopt de uitzendrechten voor de eerste keer. Voorheen verkocht UEFA de uitzendrechten via het Duitse bedrijf Team Marketing. Een bieding op de uitzendrechten moet uiterlijk 25 februari voor 11.00 uur bij Relevant Sports binnen zijn.

     

    Pakketten

    Als eerste is een ISO uitgegeven voor het zogenaamde toppakket. In dit pakket zitten de uitzendrechten van de Champions League, de jaarlijkse Super Cup en de Youth League. De tweede ISO is voor het pakket dat de uitzendrechten van Europa League en de Conference League waarborgt. In tegenstelling tot de verwachte nieuwe verkoopstrategie van UEFA, waarbij de rechten voor minimaal vier jaar worden verkocht, gaat het bij de Nederlandse verkoop nog steeds om een periode van drie jaar.

     

    Ziggo Sport

    Voor Ziggo Sport maar vooral ook voor kabelbedrijf Ziggo breekt er een spannende tijd aan. Het behoud van de uitzendrechten is belangrijk voor de sportzender. Nadat het voor de tweede keer de biedingsstrijd voor de uitzendrechten van Formule 1 van Viaplay verloor, werd het exclusief uitzenden van UEFA voetbalcompetities voor clubteams als vervanger binnengehaald. Ziggo Sport wordt door VodafoneZiggo ook ingezet als marketingtool om klanten langer aan Ziggo te binden en nieuwe klanten te werven.

    Champions LeagueZiggoVodafoneZiggoZiggo SportUEFAvoetbalEuropa LeagueConference Leagueuitzendrechten

    Reacties