Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Ziggo wijzigt analoog aanbod niet

    Ziggo gaat in de eerste helft van 2016 het analoge zenderaanbod niet wijzigen. Wel gaat Ziggo klanten actiever informeren om zonder smartcard naar het digitale zenderaanbod te kijken.
    Jarco Kriek
    27 november 2015
    comments 6
    Ziggo wijzigt analoog aanbod niet

    Ziggo gaat in de eerste helft van 2016 het analoge zenderaanbod niet wijzigen. Wel gaat Ziggo klanten actiever informeren om zonder smartcard naar het digitale zenderaanbod te kijken.


    Afhankelijk van in welk deel van het verzorgingsgebied men naar tv kijkt, kan men nog tot dertig zenders analoog bekijken. Op het belangrijkste televisietoestel in het huishouden wordt steeds minder analoog gekeken. Toch gaat het nog steeds om enkele honderdduizenden huishoudens. Daarnaast wordt in slaapkamers nog relatief veel analoog gekeken.

    Ziggo in gesprek over analoge tv

    Vast staat echter dat analoge tv ooit zal ophouden met bestaan, maar daar kan nog geen datum voor vastgesteld worden. Ziggo zegt in de Digigids die bij het eerstkomende nummer van Totaal TV wordt geleverd dat het met marktpartijen – waaronder de overheid – hierover in gesprek is. In de tussentijd gaat Ziggo de eigen klanten wel wijzen op het ongecodeerde digitale zenderpakket van meer dan dertig meest bekeken zenders dat nu al als vervanging van analoge tv beschikbaar is. Omdat de meeste televisies nu over een digitale kabeltuner beschikken, kan men dit digitale zenderpakket op dezelfde manier – dus met één afstandsbediening en zonder smartcard en decoder - bekijken.

    Ziggoanaloogdigitaalzenderaanboddigitale basispakketkabelkabelnetwerkbandbreedteDigigids

    Reacties