Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Ziggo-groei komt maar fractioneel door overstappers Odido

    VodafoneZiggo boekte bij de laatste kwartaalcijfers de grootste groei in internetklanten in zes jaar.
    Jarco Kriek
    26 juli 2026
    comments 1
    Ziggo-groei komt maar fractioneel door overstappers Odido
    Foto Getty Images

    Toch is die groei maar voor een klein deel te danken aan de datahack bij concurrent Odido. Dat zegt financieel topman Ritchy Drost in Het Financieele Dagblad.

     

    Aandeel overstappers is 'fractioneel'

    Volgens Drost was het aantal Odido-klanten dat na de hack overstapte "fractioneel". Twee à drie weken lang kwamen er iets meer aanmeldingen binnen dan gebruikelijk, waarna dat weer afvlakte.

     

    Groei vooral door trouwe klanten

    De echte verklaring voor de recordcijfers ligt elders: er vertrokken juist minder klanten dan voorheen. VodafoneZiggo haalt zijn winst dus niet alleen bij concurrenten weg, maar behoudt vooral bestaande abonnees.

     

    Geen jacht op gedupeerden

    Drost benadrukt dat het bedrijf niet actief op Odido-klanten heeft gejaagd. Een hack is volgens hem slecht voor de hele telecomsector en het vertrouwen van consumenten. Bij het datalek in februari werden gegevens van ruim 6 miljoen Odido-klanten buitgemaakt en later openbaar gemaakt.

    VodafoneZiggoOdidotelecomdatahackoverstappersinternetklantenRitchy Drost

    Reacties

  1. Interview

    • *

      Daphne Bunskoek

      Los het op!

      Welke BN'er-koppels zijn de beste probleemoplossers? Die vraag staat centraal in Los het op!, een nieuw en tevens hilarisch spelprogramma met Daphne Bunskoek.
      Reacties0 reactie(s)

    Veronica Superguide