Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    CanalDigitaal in actie tegen cardsharing

    CanalDigitaal heeft in de afgelopen weken inderdaad actie tegen het via internet delen van de smartcards en daaraan gekoppelde abonnement uitgevoerd. Dat heeft eigenaar M7 Group S.A aan Totaal TV bevestigd.
    Jarco Kriek
    22 augustus 2011
    comments 0
    CanalDigitaal in actie tegen cardsharing

    CanalDigitaal heeft in de afgelopen weken inderdaad actie tegen het via internet delen van de smartcards en daaraan gekoppelde abonnement uitgevoerd. Dat heeft eigenaar M7 Group S.A aan Totaal TV bevestigd.

    Het delen van de smartcard – ook wel cardsharing genoemd – is al enkele jaren een doorn in het oog van alle Europese televisieaanbieders. Nu ongeveer een jaar geleden werden er dan ook grotere acties tegen cardsharing door deze Europese aanbieders aangekondigd. Dat gebeurde op een overleg dat net na het International Broadcast Congres (IBC) in Amsterdam werd gehouden. Cardsharing kost de Europese televisieaanbieders op jaar basis vele tientallen miljoenen euro’s aan opbrengsten uit de verkoop van televisieabonnementen. Naast televisieaanbieders zijn ook contentleveranciers financieel de dupe van cardsharing.

    Rene Tensen - Executive Vice President CanalDigitaal bij de Luxemburgse televisieaanbieder M7 Group S.A – bevestigd dat het bedrijf 50 smartcards van klanten waarvan men een sterk vermoeden heeft dat deze voor cardsharing gebruikt werden heeft gedeactiveerd. Over hoe men aan informatie hierover is gekomen wil Tensen in het belang van het lopende onderzoek en het hieraan mogelijk gekoppelde juridische traject niet openbaar maken. Tensen maakt wel duidelijk het niet bij deze eerste grote actie blijft. In de afgelopen maanden heeft CanalDigitaal overigens ook op kleinere schaal acties tegen cardsharing gevoerd. Cardsharing is – en dat bevestigd Tensen aan Totaal TV – volgens de Algemene Voorwaarden van CanalDigitaal op geen enkele manier geoorloofd. Ook als dit in het eigen huis via het eigen thuisnetwerk of hulpmiddelen als Smart Wii gebeurd. Toch lijkt de eerste prioriteit bij de huidige acties bij cardsharing via internet buiten het eigen huis te leggen.

    Naast het deactiveren van smartcards waarvan wordt gedacht dat deze voor cardsharing gebruikt worden heeft CanalDigitaal ook tientallen smartcards met daarop kijkrechten voor het gratis STB NL pakket op zwart gezet. Met het STB NL kan alleen naar de publieke Nederlandse landelijke televisie- en radiokanalen van de NPO gekeken worden. De uitgeschakelde smartcards zijn al jaren in gebruik. CanalDigitaal heeft echter in de afgelopen jaren geen contact met de eigenaar van de smartcard kunnen opnemen omdat de beschikbare gegevens niet kloppen. Volgens de Algemene Voorwaarden van CanalDigitaal dient de bezitter van de smartcard hier wel altijd voor te zorgen. Wanneer men met CanalDigitaal contact opneemt en de juiste gegevens versterkt wordt de smartcard weer geactiveerd. Ook in de toekomst zal CanalDigitaal smartcards uitschakelen blijven uitschakelen waarvan de klantgegevens niet meer kloppend zijn. Op deze manier wil CanalDigitaal haar klantenbestand opschonen. 

    CardsharingCanalDigitaalillegaalsmartcard

    Reacties

  1. TV-TIP Carrie op vrijdag

    Carrie op vrijdag
    NPO 1 om 19:05 uur
    Talkshow (2026) waarin Carrie ten Napel met uiteenlopende gasten praat over onderwerpen die ons allemaal raken, inspireren en verbinden

    TV-TIP Grote gezinnen, grote vakanties

    Grote gezinnen, grote vakanties
    SBS6 om 20:30 uur
    De familie Engel wordt wakker in Italië en gaat op zoek naar verkoeling, maar parkeren bij het Comomeer blijkt lastig. Als het eenmaal is gelukt, is het tijd voor ijsjes. Bij de familie Verhoef gaan de campers weer de weg op, maar niet zonder slag of stoot. In de ene camper vliegen de koffers door de lucht en in de andere stijgen de temperaturen razendsnel. Sabrina probeert haar hoofd koel te houden tussen alle drukte, maar dat valt niet mee. Bij de familie Morlog staat een culturele activiteit op de planning. Ze gaan op jeepsafari en dompelen zich onder in de Turkse cultuur. Waar Lamani helemaal opleeft, schiet er bij Wesley paniek in wanneer de jeeps dicht langs de afgrond rijden. De Den Hollandertjes doen iets uitzonderlijks tijdens hun bezoek aan Parijs: ze splitsen voor het eerst op. De meiden gaan shoppen, terwijl de mannen een ander plan hebben.

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)