Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    (upd.) Journalisten EenVandaag vrijgesproken

    EenVandaag-journalisten Jan Ponsen en Jelle Visser zijn vandaag door de rechter vrijgesproken. De twee moesten voor de rechter verschijnen vanwege ‘het schenden van de vertrouwelijkheid van het woord’.
    Jan-Hein Visser
    9 februari 2012
    comments 0
    (upd.) Journalisten EenVandaag vrijgesproken
    EenVandaag-journalisten Jan Ponsen en Jelle Visser zijn vandaag door de rechter in het Duitse Eschweiler vrijgesproken. De twee moesten voor de rechter verschijnen vanwege ‘het schenden van de vertrouwelijkheid van het woord’.

    De strafzaak werd aangespannen door Heinrich Boere, de veroordeelde Nederlandse oorlogsmisdadiger die jarenlang op vrije voeten was in Duitsland. In september 2009 bezochten Ponsen en Visser met een verborgen camera Boere in het bejaardentehuis in Eschweiler. Vandaag was eindelijk de zitting die grote belangstelling trok van Duitse en Nederlandse journalistenverbonden. Pronsen en Visser hing bij een veroordeling een maximale gevangenisstraf van maar liefst 3 jaar boven het hoofd.

    Nabestaanden van de slachtoffers, zoals mevrouw Dinja Bicknese (dit is de dochter van de door Boere vermoorde Bredase apotheker Bicknese) en mevrouw Annie Schröder-Schilte (de dochter van hoteleigenaar Schilte in Helden-Panningen; verraden door Boere en omgekomen in een concentratiekamp) waren speciaal naar de zitting gekomen om de EenVandaag-journalisten te ondersteunen. De rechter sprak hen vandaag vrij, omdat het belang van het interview zwaarder woog dan dat van Boere. In 2010 sleepte Boere Ponsen en Visser voor de Raad voor de Journalistiek. Die stelde toen ook al de twee verslaggevers in het gelijk. De intussen al 90-jarige Boere zit nog altijd een levenslange gevangenisstraf uit in een gevangenishospitaal in de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen.

    Update: Eindredacteur Jan Kriek van EenVandaag Jan Kriek: "Dit is een overwinning voor de journalistiek. Persvrijheid is één van de pijlers van de democratie. Een terechte uitspraak dus.”  Jelle Visser en Jan Ponsen lieten in een reactie weten: "We zijn ongelooflijk blij met deze uitspraak. We hebben altijd de hoop gehad dat de rechter zou inzien dat het maatschappelijk belang in deze zaak zwaarder telt dan de Duitse regelgeving. We zijn opgelucht en het is voor ons een bevestiging dat het goed en belangrijk is dit verhaal te vertellen, met name ook voor de nabestaanden.”

    EenvandaagRechtszaakOorglogsmisdadigerHeinrich Boere

    Reacties

  1. TV-TIP WK-kwalificatie: Nederland - Hongarije

    WK-kwalificatie: Nederland - Hongarije
    NPO 3 om 20:20 uur
    Voorbeschouwing op Nederland - Hongarije, terugwedstrijd in de eerste play-offronde van de Europese kwalificatie voor het WK voetbal voor vrouwen in Brazilië in 2027, vanuit het Koning Willem II Stadion in Tilburg.

    TV-TIP Undercover in Nederland

    Undercover in Nederland
    SBS6 om 20:30 uur
    Alberto Stegeman en zijn team ontmaskeren een oplichter die zich voordoet als multimiljonair. Hij zou dat geld hebben verdiend met de handel in crypto. Maar het blijkt een groot web van leugens, list en bedrog. De oplichter doet alsof hij huizen en auto's koopt, maar ondertussen licht hij met zijn dikdoenerij juist allerlei mensen op. Ook drijft hij zijn vriendin tot wanhoop. Alberto weet de praatjesmaker na een lange zoektocht en een achtervolging te confronteren.

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)