Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    (Update) Philip Freriks weer even terug met Groot Dictee

    Vanavond 'dicteert' Philip Freriks voor 60 deelnemers én voor de kijkers van Canvas en Nederland 1 de 22ste editie van het 'Groot Dictee der Nederlandse Taal'. Zou Vlaanderen het traditiegetrouw weer gaan winnen?
    Jan-Hein Visser
    14 december 2011
    comments 0
    (Update) Philip Freriks weer even terug met Groot Dictee
    Foto: ANP
    Vanavond 'dicteert' Philip Freriks voor 60 deelnemers én voor de kijkers van Canvas en de Nederland 1 de 22ste editie van het beruchte 'Groot Dictee der Nederlandse Taal'. Zou Vlaanderen het traditiegetrouw weer gaan winnen?

    Het dictee is dit jaar opgesteld door auteur, essayist en columnist Arnon Grunberg. Martine Tanghe, de vaste Vlaamse presentatrice van het 'Groot Dictee', is er wegens ziekte dit keer helaas niet bij. De Canvas- reporter die meewerkt aan het programma is An Luyten, bekend van het discussieprogramma 'Reyers Laat' van VRT Canvas.

    Het imposante decor voor het 'Groot Dictee' is zoals gewoonlijk de prestigieuze vergaderzaal van de Eerste Kamer der Staten-Generaal in Den Haag. De uitzending is vanaf 20.30 uur op Nederland 1 en vanaf 20.40 uur op VRT Canvas te volgen. Bekende namen onder de deelnemers dit jaar zijn onder meer Sam de Graeve (hoofdredacteur Humo), Lady Angelina, Marion Pauw, Jeroen Tjepkema en Bart Chabot.

    Update:
    Het Groot Dictee der Nederlandse Taal in de Eerste Kamer in Den Haag heeft voor het eerst twee winnaars opgeleverd. Zowel de Nederlandse organisatie-adviseuse Marret Kramer (53) uit Haarlem als de Vlaamse nieuwslezer Freek Braeckman (32) behaalde de eerste prijs met elk vier fouten. Na 22 edities blijven de Vlamingen aan kop staan met 12, tegen 11 voor de Nederlanders. De tweede plaats moest ook worden gedeeld. De Vlaamse schrijver/dichter Yannick Dangre (24) en freelanceredacteur Wouter Bok (27) uit Amsterdam maakten elk 5 fouten.Opmerkelijk hoog scoorden ook actrice Caroline de Bruijn (GTST) met slechts 8 fouten en nieuwslezer Jeroen Tjepkema van het NOS journaal had slechts 9 fouten.

    Groot DicteeBart ChabotCanvasNederland 1Philip Freriks

    Reacties

  1. TV-TIP Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

    Louis Theroux: Shooting Joe Exotic
    NPO 3 om 22:00 uur
    Louis Theroux reist opnieuw naar Oklahoma om te zien wat er sindsdien is gebeurd. Joe Exotic, ook bekend als Joseph Allen Maldonado-Passage, verblijft vandaag in een federale gevangenis voor een moordplot en aanklachten voor dierenmishandeling.

    TV-TIP De Joodse wereld: Freud, de buitenstaander

    De Joodse wereld: Freud, de buitenstaander
    NPO 2 om 23:20 uur
    Wie was Sigmund Freud en hoe werd zijn denken gevormd door zijn positie als Jood in Europa aan de vooravond van de Tweede Wereldoorlog? De documentaire onderzoekt hoe Freuds ervaringen met uitsluiting in Wenen en Praag, en later de dreiging van het nazisme, doorwerkten in zijn ideeën over het menselijk bewustzijn, macht en kwetsbaarheid.

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)