Strijd om de internetklant: Ziggo en KPN verhogen de inzet

Terwijl beide partijen hun tarieven per 1 juli opnieuw indexeren met een inflatiecorrectie van 3,3 procent, verschuift het echte gevecht naar de techniek en de marketing.
Glasvezel versus 'Glasvezel-kabel'
KPN zet vol in op de uitrol van FTTH (Fiber to the Home) en heeft Ziggo inmiddels ingehaald qua bereik van pure glasvezelverbindingen. De irritatie over de marketingstrategie van Ziggo is dan ook groot. De kabelaar blijft de term 'glasvezel-kabel' gebruiken voor hun HFC-netwerk (Hybrid Fiber Coax). KPN sleepte Ziggo hiervoor onlangs zelfs voor de rechter, omdat de consument hiermee misleid zou worden; bij Ziggo loopt het laatste stukje naar de meterkast immers nog altijd over coax. De actie van KPN had geen succes.
De technologische tegenaanval
Ziggo laat zich niet zomaar aan de kant schuiven. Om het gat met de symmetrische snelheden van glasvezel te dichten, wordt de uitrol van DOCSIS 4.0 versneld. Hoewel de provider hiermee uiteindelijk snelheden tot 8 Gigabit wil bieden, ligt de focus nu vooral op het verhogen van de uploadsnelheid en het verlagen van de latency.
Wie wint de consument?
Voor de consument blijft het een lastige afweging. KPN scoort traditioneel hoger op internetkwaliteit en klantwaardering. Ziggo houdt de overhand op het gebied van entertainment, met een breder tv-aanbod en de exclusieve rechten van de Europese clubtoernooien bij Ziggo Sport.
Kosteloos opzeggen nog enkele dagen mogelijk
Nu Ziggo-klanten door een wijziging in de voorwaarden tot 1 mei boetevrij kunnen opzeggen, is het de vraag of zij trouw blijven aan de kabel of de overstap maken naar de 'echte' glasvezel van de concurrentie.










