Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Arabische landen censureren satellietuitzendingen

    Een groot aantal Arabische overheden is overeengekomen dat er controle komt op de uitzendingen van satellietkanalen.
    Jan-Hein Visser
    17 februari 2008
    comments 0
    Arabische landen censureren satellietuitzendingen
    Een groot aantal Arabische overheden is overeengekomen dat er controle komt op hetgeen satellietzenders melden. Als de regels overtreden worden kan de uitzendlicentie worden ontnomen.

    De International Federation of Journalists (IFJ) heeft deze week met veel zorg kennis genomen van het voornemen van bijna alle 22 landen van de Arabische Liga om controle uit te oefenen op de satellietzenders. Het hele idee - dat overigens door Qatar, waar het in de regio kritisch bekeken Al Jazeera is gevestigd, niet is ondertekend - komt er op neer dat journalisten geen vrijheid van meningsuiting meer zulllen hebben. Een zender kan bij het overtreden van de wet bijvoorbeeld de uitzendlicentie worden afgenomen.

    Het handvest, waar Saoedie-Arabië grotendeels voor verantwoordelijk is, moet voorkomen dat er materiaal wordt vertoond dat sociale vrede, nationale eenheid en publieke orde kan ondermijnen. Omroepen mogen geen kritiek hebben op religies of negatieve uitspraken doen ten aanzien van nationale en religieuze leiders. De ‘vrijheid van meningsuiting’ moet met voorzichtigheid en verantwoording worden gebruikt om de interesses van de Arabische staten en natie niet te schaden.

    Het handvest werd tijdens een meeting van de voor informatie verantwoordelijke ministers in Caïro besproken. Volgens analisten heeft het veel weg van sommige wetten in Arabische landen waarmee journalisten kunnen worden vervolgd die kritische politieke uitspraken doen. Veel Arabische satellietzenders maakten het tot nu toe mogelijk het vrije woord te voeren. De IFJ spreekt van een catastrofale ontwikkeling waar het gaat om de vrijheid van meningsuiting en daaraan verbonden vrije media.
    Arabische Ligacensuur

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)