Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Belangrijke vergadering aandeelhouders Arabsat

    Vandaag en morgen houden de aandeelhouders van het satellietbedrijf Arabsat de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in Bahrein. Deze vergadering wordt als belangrijk bestempeld omdat de toekomstige koers van Arabsat bepaald zal gaan worden.
    Jarco Kriek
    28 oktober 2007
    comments 0
    Belangrijke vergadering aandeelhouders Arabsat

    Vandaag en morgen houden de aandeelhouders van het satellietbedrijf Arabsat de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in Bahrein. Deze vergadering wordt als belangrijk bestempeld omdat de toekomstige koers van Arabsat bepaald zal gaan worden.

    De importantie van de vergadering blijkt uit het feit dat de Saudi Arabische minister van communicatie en transport, Yusuf Khasheggi, de vergadering zal voorzitten. Onder andere zal er een definitief besluit genomen worden voor de doorontwikkeling van de BADR satellieten en de definitieve bouw van de vijfde generatie van deze satelliet.

    Verder zal er een oplossing gevonden moeten worden voor de problemen met de Arabsat 2B satelliet. Deze is op 26 september op drift geraakt en is voor enkele uren van zijn orbitpositie weggeraakt. Een correctieve operatie heeft de Arabsat 2B weer op zijn orbitale positie op 30,5 graden oost terecht weten te krijgen. Echter door dit voorval is de betrouwbaarheid en de levensduur van de satelliet negatief beïnvloedt. De Arabsat 2B satelliet zal overigens nog tot begin 2010 operatief moeten blijven. De nieuwe vervangende satelliet, de Arabsat 5A, is pas enkele maanden geleden besteld bij Astrium/Alenia en kan dus niet eerder dan eind 2009 gelanceerd worden.

    Arabsat is een samenwerking van Arabische landen om een eigen satellietprovider in de regio te hebben. Bahrein, de Verenigde Arabische Emiraten, Saudi Arabië, Koeweit, Qatar, Syrië, Libië en Libanon zijn de aandeelhouders van Arabsat.

    ArabsatBadr

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)