Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Dalende kijkcijfers voor L1

    De Limburgse regionale zender L1 ziet haar kijkcijfers dalen. Naast de aantrekkingskracht van Nederland 1 is de verhuizing naar een andere satelliet daar oorzaak aan.
    Jan-Hein Visser
    15 november 2007
    comments 0
    Dalende kijkcijfers voor L1
    De Limburgse regionale zender L1 ziet haar kijkcijfers dalen en denkt dat behalve door de aantrekkingskracht van Nederland 1 ook de verhuizing naar een andere satelliet de oorzaak is.

    De televisie-uitzendingen van de regionale Limburgse zender L1 bereiken steeds minder mensen, die ook nog eens korter hun toestel op de regionale omroep afstemmen. Deze trend - die al langer aan de gang was - blijkt uit de kijkcijfers van Omroep Reclame Nederland (ORN), de verkoper van reclametijd op de regionale publieke omroepen. Hetzelfde probleem zou andere regionale omroepen treffen, aldus hoofdredacteur Leo Hauben van L1.
     
    Volgens L1 doet vooral Nederland 1 het de laatste tijd zo goed dat de regionalen daardoor kijkers verliezen. De trend van de dalende kijkcijfers was al een tijdje aan de gang en een wijziging in de programmering leidde alleen maar tot onduidelijkheid bij veel kijkers.

    Vorig jaar keek nog bijna één op de drie Limburgers dagelijks naar L1, aldus de omroep. De afgelopen maanden zakte dat tot ongeveer een kwart. Ook het feit dat L1 niet meer via alle schotelantennes te ontvangen is, kan volgens Hauben meespelen bij het verlies van kijkers.
     
    L1, dat als voorloper al langer via Astra1 was te ontvangen, wisselde net als de andere regio-omroepen naar de Astra3 op 23,5 graden oost. Tegelijkertijd kreeg L1 wel een groter bereik via DVB-T in de hele provincie Limburg.
    L1kijkcijfers

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)