Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Endemol in zwaar weer terechtgekomen

    De Nederlandse televisieproducent Endemol heeft grote financiële problemen. Dit meldt het Financieel Dagblad vandaag op basis van gesprekken met bronnen rond Endemol over het jaarverslag van de producent.
    Jarco Kriek
    14 juni 2011
    comments 0
    Endemol in zwaar weer terechtgekomen

    De Nederlandse televisieproducent Endemol heeft grote financiële problemen. Dit meldt het Financieel Dagblad vandaag op basis van gesprekken met bronnen rond Endemol over het jaarverslag van de producent.

    Endemol heeft een schuldenlast van rond de 2 miljard euro. Dat komt mede omdat de huidige eigenaren – die Endemol in 2007 kochten – een groot deel van het aankoopbedrag als schuld op de balans van Endemol hebben geplaatst. En juist dit lijkt Endemol nu de nek te gaan breken. Endemol is op dit moment eigendom van een consortium bestaande uit investeringsfonds Cyrte – dat onder meer een deel van het vermogen van mediatycoon John de Mol beheert – het Italiaanse Mediaset en het Amerikaanse Goldman Sachs.

    Wanneer de eigenaren Endemol geen geldinjectie geeft dan is de kans groot dat de televisieproducent voor een groot deel in handen komt van banken die het bedrijf leningen hebben gegeven. Om dit te voorkomen zijn de eigenaren van Endemol met de betrokken banken in onderhandeling getreden. Daarbij wordt gebruik gemaakt van de diensten van het Amerikaanse adviesbureau Houlihan Lokey. Naar verwachting zullen deze onderhandelingen nog maanden in beslag nemen. Dit komt mede doordat de aandeelhouders en de banken op dit moment volgens het Financieel Dagblad nog rechtlijn tegenover elkaar staan.

    Endemol komt voort uit een fusie tussen de bedrijven van producenten Joop van der Ende en John de Mol. Deze verkochten het bedrijf later met een miljardenwinst aan het Spaanse Téléfonica. In 2007 kwam Endemol in handen van de huidige eigenaren. Vanaf de verkoop van Endemol aan Téléfonica is het bedrijf alleen maar minder waard geworden. Dit komt onder meer omdat Téléfonica de hoofdprijs – volgens kenners veel meer dan de daadwerkelijke waarde – voor Endemol aan Van der Ende en De Mol hebben betaald.

    EndemolJohn de MolCyrteJoop van der Ende

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)