Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Film- en sportrechten-houders staan succes 3D in de weg

    3D krijgt tegenwerking uit onverwachte hoek. Amerikaanse filmhuizen en houders van uitzendrechten van sportevenementen zien 3D als cashcow.
    Jarco Kriek
    27 september 2010
    comments 0
    Film- en sportrechten-houders staan succes 3D in de weg

    Televisie-aanbieders en elektronicafabrikanten doen er alles aan op de televisiekijker de overstap naar 3D-TV te laten maken. Uit onverwachte hoek komt er echter tegenstand. Vele rechtenhouders van films en sportevenementen willen extra geld voor 3D-rechten incasseren.

    Deze zien 3D als een nieuwe vorm van verspreiding van het content. Deze nieuwe trend was al afgelopen zomer bij het WK voetbal in Zuid-Afrika te zien. Toen werd in veel Europese landen het voetbalevenement niet in 3D aangeboden omdat omroepen extra moesten betalen voor de doorgifte in 3D. Ook in Nederland besloot de NOS af te zien van de aankoop van de rechten voor 3D omdat dit de publieke omroep meer dan 40.000 euro per wedstrijd kostte. In Nederland waren de kabelbedrijven Ziggo en UPC geïnteresseerd in de doorgifte van enkele WK-wedstrijden in 3D maar haakten ook af toen de prijs van de uitzendrechten bekend werd.

    Vooral Amerikaanse filmhuizen willen een slaatje slaan uit 3D. Televisiedistributeurs moeten veel geld neertellen om een 3D-film op het Video on Demand (VoD) platform beschikbaar te krijgen. Ook moet men achter aansluiten. Na de bioscooprelease komt een 3D-film eerst langere tijd alleen beschikbaar op 3D Blu-ray. Dan komen pas VoD-platformen van televisie-aanbieders aan de beurt. Dan pas komen televisiezenders aan de beurt. Televisie-aanbieders willen nu in Europees verband gaan kijken of ze niet zelf 3D-content, meestal bestaand uit sportwedstrijden, kunnen gaan registreren.

    Het beschikbare 3D-content is een belangrijke factor voor een snelle acceptatie van 3D-TV door de televisiekijker. Overigens niet het enige. Ook het verplicht moeten opzetten van de 3D-bril is een factor waarom veel Europese televisiekijkers op dit moment afhaken. De eerste “brilloze” 3D-TV moet binnen 2 jaar in de winkels te koop zijn. De prijs zal dan echter nog hoog zijn en technisch gezien is de beeldervaring dan volgens kenners veel minder dan nu het geval is bij “bebrilde” 3D.



    3D3D-TVuitzendrechten

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)