Hoge boete voor Islam Channel
De Britse mediawaakhond Ofcom heeft het vanuit Londen opererende kanaal Islam Channel een flinke boete opgelegd. De zender moet 30.000 pond betalen voor het overtreden van belangrijke Engelse regelgeving voor de media.
8 augustus 2007
comments 0

Ofcom constateerde dat het kanaal in overtreding was door de politieke uitzending ‘The Agenda’ te laten presenteren door een presentatrice die ook verkiesbaar was voor ‘The Respect Party’ in de verkiezingen van mei 2006. Hetzelfde gold overigens voor de presentator van het programma ‘Politics and the Media’. Volgens de regelgeving is het verboden om programma’s te presenteren als je verkiesbaar bent.
Daarnaast kwam Ofcom tot het opleggen van de boete vanwege het tweemaal uitzenden van de misleidende documentaire ‘Jerusalem, A Promise of Heaven’, waarin werd gesuggereerd dat de moslims ondanks historische gronden het bezit van deze religieus belangrijke stad is ontnomen. Daarbij lietIslam Channel het na om een onpartijdige visie te bewaren over dit controversiële onderwerp.
Islam Channel zendt uit via Sky Digital, maar is via Eurobird (Astra2 positie) en vele andere satellieten - waaronder de Hot Bird - ook ongecodeerd te ontvangen. Het wil vooral een informerend kanaal zijn.
Islam ChannelboeteOfcom






