Netflix is de volgende met reclame bij films en series

Netflix brengt zijn reclame-abonnement op 1 maart naar Nederland en België. Kijkers betalen dan minder maar krijgen voor en tijdens films en series reclameblokken te zien. De streamingdienst maakte de datum bekend tijdens een presentatie voor adverteerders in Engeland.
Meer landen
Het reclame-abonnement bestaat al in meerdere Europese landen waaronder Duitsland, Frankrijk en Italië. Op 1 maart komen er negen landen bij. Dit zijn naast Nederland en België ook Oostenrijk, Denemarken, Ierland, Noorwegen, Polen, Zweden en Zwitserland. Netflix maakte al eerder bekend dat het goedkopere abonnement met reclame ergens in 2027 in de Benelux zou worden geïntroduceerd maar noemde tot heden geen datum.
Maximaal 8,5 procent
Wie voor dit abonnement kiest, ziet per uur ongeveer vijf minuten reclame. Het is nog niet bekend wat het reclame-abonnement in Nederland en België gaat kosten. Een leidraad waarbij wordt gekeken naar de prijs in andere landen is er niet omdat de abonnementsprijzen van Netflix per land verschillen. Zo kost dit abonnement in Duitsland en Italië 7 euro per maand en in Frankrijk 8 euro. Wel lijkt het erop dat dit nieuwe reclame-abonnement het huidige instapabonnement met slechts één apparaat en kijken in lagere HD-beeldresolutie na de komst van dit reclame-abonnement gaat verdwijnen.





