Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Nieuwe mediawet onder Europees vuur

    De nieuwe Nederlandse telecom- en mediawet heeft de aandacht van de Europese Unie. Er zijn Europese zorgen over de onafhankelijkheid van toezichthouder OPTA.
    Jarco Kriek
    25 oktober 2012
    comments 0
    Nieuwe mediawet onder Europees vuur
    Foto: ANP

    De nieuwe Nederlandse telecom- en mediawet heeft de aandacht van de Europese Unie. Er zijn Europese zorgen over de onafhankelijkheid van toezichthouder OPTA.

    De Nederlandse Europese commissaris Neelie Kroes – die de Digitale Agenda in Europa beheert – heeft Nederland formeel om uitleg gevraagd. Nederland krijgt nu twee maanden de tijd om Kroes te overtuigen dat haar zorgen ongegrond zijn. Mocht dit niet het geval zijn, begint een zogenaamde inbreukprocedure.

    Europa wil sterkere OPTA

    Europa vindt de rol en taken van de OPTA in de nieuwe Nederlandse telecom- en mediawet te minimaal. Door een aanpassing in de nieuwe wet zijn er voor de OPTA minder wettelijke mogelijkheden om problemen en misstanden aan te pakken. De eerste mening van Neelie Kroes is dat hierdoor de onafhankelijkheid van OPTA in het geding komt.

    MediawettelecomwetNeelie KroesDigitale AgendaOPTANederlandEuropaEuropese Unietoezichthouder

    Reacties