Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Nieuwsuitzendingen populairder dan ooit

    Ondanks een toegenomen aanbod van andere programma’s blijken Nederlandse televisiekijkers toch vaker naar journaaluitzendingen te kijken dan twintig jaar geleden. Dat blijkt uit een uitgebreid onderzoek hiernaar.
    Jan-Hein Visser
    28 november 2011
    comments 0
    Nieuwsuitzendingen populairder dan ooit

    Ondanks een toegenomen aanbod van andere programma’s blijken Nederlandse televisiekijkers toch vaker naar journaaluitzendingen te kijken dan twintig jaar geleden. Dat blijkt uit een uitgebreid onderzoek hiernaar dat werd gefinancierd door de Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO).

    Wonneberger verdedigt haar proefschrift op 1 december aan de Universiteit van Amsterdam. Enkele belangrijke conclusies eruit zijn dat gemiddeld wekelijks 100 minuten naar een journaaluitzending van met name NOS of RTL4 wordt gekeken. Twintig jaar geleden was dat nog gemiddeld 60 minuten. Hoewel er veel alternatieven voor ‘het nieuws’ zijn heeft dat hier dus alles behalve een negatieve invloed op. Wonneberger stelt in haar proefschrift verder dat bijna niemand 'uitsluitend naar lichte nieuws- en actualiteitenprogramma’s kijkt als Hart van Nederland (SBS6) of De Wereld Draait Door (VARA)'.

    "Vrijwel alle kijkers kiezen zowel voor een journaal als voor achtergrondprogramma’s bij het nieuws. Het klopt dus ook niet dat de lichtere programma’s een groep kijkers trekt die anders nooit met nieuws en actualiteiten bereikt zou worden”, aldus Wonneberger. Een opmerkelijke conclusie uit haar proefschrift is verder dat 'de honger naar nieuws uniek is voor Nederland', want in andere Europese landen en in de Verenigde Staten kijkt men de laatste twintig jaar juist minder lang naar de nieuwsuitzendingen. De onderzoekster heeft opmerkelijk genoeg echter géén sluitende verklaring voor het feit dat Nederlanders vaker naar journaals zijn gaan kijken. Volgens Wonneberger duidt deze ontwikkeling niet op een gestegen interesse voor nieuws en politiek maar op een vaste ingesleten gewoonte.

    RTL NieuwsNOS JournaalHart van Nederland

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)