Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    NOS: Samenvattingen eredivisie gaat Nederlander meer kosten

    NOS-directeur Jan de Jong windt er geen doekjes om. Als de samenvattingen van het eredivisie-voetbal volgend jaar bij de NOS verdwijnen, gaat dat de Nederlander meer kosten.
    Jarco Kriek
    20 september 2013
    comments 0
    NOS: Samenvattingen eredivisie gaat Nederlander meer kosten

    NOS-directeur Jan de Jong windt er geen doekjes om. Als de samenvattingen van het eredivisie-voetbal volgend jaar bij de NOS verdwijnen, gaat dat de Nederlander meer kosten.

    Jan de Jong deed deze uitspraak in een interview in De Telegraaf. Het is een opmerkelijke uitspraak omdat in de mediawet is vastgelegd dat de samenvattingen van de hoogste Nederlandse voetbalcompetitie altijd op een open net-kanaal uitgezonden moeten worden. "Voor alle sport bij de NOS betaalt een huishouden nog geen zestig cent per maand. FOX moet jaarlijks 200 tot 250 miljoen euro uit de markt halen om uit de kosten te komen. Dat betekent dat je straks 30 tot 40 euro per jaar moet gaan betalen – alleen voor voetbal. Dat mag van mij, hoor, maar ik wil het wel gezegd hebben", is de onderbouwing van De Jong.

    Eredivisie of Champions League

    De NOS moet in de komende jaren volgens de NOS-directeur een belangrijke keuze maken. Door bezuiniging bij de publieke omroep kan men niet alle uitzendrechten meer kopen. Voor het voetbal houdt dit in dat men moet kiezen voor de samenvattingen van de eredivisie of het uitzenden van de Champions League. En als men voor de eredivisie kiest dan moet men ook nog hopen dat FOX de samenvattingen niet op haar onlangs in de markt gezette eigen open net-kanaal wil uitzenden.

    Kans op monopolie voetbal

    Jan de Jong verwacht dat FOX niet alleen de samenvattingen van de eredivisie, maar nog veel meer voetbalrechten in bezit wil krijgen. "FOX heeft nu al bijna het complete voetbal, op twee, drie belangrijke contracten na: de samenvattingen van de eredivisie, Champions League en de interlands van Oranje, die straks als één pakket op de markt komen. Alles, oefenwedstrijden en kwalificatieduels richting EK 2016, gaat naar één zender. Als FOX die paar contracten ook nog binnen weet te halen, hebben ze een monopolie."

    NOSJan de JongeredivisieChampions LeaguesamenvattingensamenvattingvoetbalFOXEredivisie Media & MarketingEK 2016

    Reacties

  1. TV-TIP Zappbios: Het dagboek van Bert

    Zappbios: Het dagboek van Bert
    NPO 3 om 15:30 uur
    De dertienjarige Bert wil de coolste jongen van de school worden. Hij denkt dat hij verliefd is op de twee jaar oudere, razend populaire, Leila en ziet daardoor niet hoe Leila's zusje Amira naar hem kijkt. Als Bert een geheim dagboek vindt bij de zussen thuis, begint een levendig liefdesverhaal over leugens, nepnieuws en de superheld Lynx. Maar is het wel zo slim om andermans dagboek te lezen?

    TV-TIP Frontlinie

    Frontlinie
    NPO 2 om 20:25 uur
    De reis voert langs de plekken waar de Amerikaanse bemoeienis met Cuba diepe sporen heeft achtergelaten: Guantanamo Bay en Varkensbaai, waar de laatste mislukte invasie plaatsvond. Tien jaar na de dood van Fidel Castro blijken Cubanen zich vrij te voelen om openlijk kritiek op het beleid van de eigen regering uit te spreken.

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)