Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    NOS verliest uitzendrechten Olympische Spelen aan Eurosport

    De Olympische Spelen zijn vanaf 2018 niet meer bij publieke omroep NOS, maar bij Discovery en Eurosport te bekijken.
    Jarco Kriek
    29 juni 2015
    comments 12
    NOS verliest uitzendrechten Olympische Spelen aan Eurosport

    De Olympische Spelen zijn vanaf 2018 niet meer bij publieke omroep NOS, maar bij Discovery en Eurosport te bekijken. Eigenaar Discovery Communications heeft de uitzendrechten van de Olympische Spelen van 2018, 2020, 2022 en 2024 gekocht.


    Discovery Communications heeft de uitzendrechten van de Olympische Spelen voor heel Europa van het IOC gekocht. Het gaat hierbij om de uitzendrechten van lineaire tv via het open net en betaaltelevisie, online en mobiel. Naast lineaire tv wordt Eurosport Player – het OTT-platform van Eurosport – belangrijk bij de live-verslaggeving van de Olympische Spelen. In Nederland zijn het hoofdkanaal van Discovery en Eurosport zogenaamde open net-kanalen omdat deze in het digitale basispakket van tv-aanbieders worden aangeboden. Hiermee wordt aan de eis van veel Europese landen - waaronder Nederland - voldaan dat het belangrijkste sportevenement voor alle kijkers met het goedkoopste tv-abonnement te bekijken dient te zien.

    Eurosport biedt meer toonaangevende sportevenementen

    Na de overname van Eurosport door Discovery Communications wordt de sportzender een steeds belangrijkere speler op de Europese tv-markt. De nieuwe eigenaar investeert honderden miljoenen euro’s in de sportzender om meer uitzendrechten van toonaangevende sportevenementen in bezit te krijgen. Steeds vaker worden uitzendrechten voor lokale tv-markten gekocht. Zo is de MotoGP via Eurosport in enkele Europese landen - waaronder Nederland en België - te bekijken. Het tennistoernooi Wimbledon is vanaf vandaag bij Eurosport in België, maar weer niet in Nederland te zien. De uitzendrechten van de Olympische Spelen zijn voor de periode van 2018 tot en met 2024 exclusief voor heel Europa gekocht. Discovery Communications bereikt hiermee meer dan zevenhonderd miljoen mensen. Discovery Communications houdt de mogelijkheid open dat andere Europese marktpartijen - zoals de NOS - de Olympische Spelen via de koop van sublicenties in beeld kunnen brengen.

    Eurosport nieuwe thuisbasis Olympische sporten

    De nieuwe rechtenovereenkomst is een historisch moment. Vanaf 2018 worden de Olympische Spelen in Europa niet meer bij publieke omroepen als de NOS uitgezonden. Dit was het gevolg van overeenkomsten tussen European Broadcast Union (EBU) en het IOC. Na de komende Olympische Zomerspelen in Rio de Janeiro in 2016 komt hier dus verandering in. IOC-voorzitter Thomas Bach zegt verheugd te zijn dat Eurosport de pan-Europese thuisbasis van de Olympische sport wordt. David Zaslav, President and CEO Discovery Communications, spreekt van een historische dag waarop de Olympische ringen aan het portfolio van het bedrijf kunnen worden toegevoegd. Het binnenhalen van de uitzendrechten van de Olympische Spelen versterkt volgens Discovery Communications – één van de belangrijkste mediabedrijven in de wereld – leidende positie van Eurosport als belangrijkste Europees sportplatform.

    NOSEurosportDiscovery CommunicationsOlympische SpelenIOCEurosport PlayeruitzendrechtenonlinemobiellineairDiscoveryEBUpublieke omroep

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)