Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Olympische Spelen heet hangijzer voor Duitse omroepen

    De grote Duitse omroepen ARD, ZDF en RTL denken na over beperkte verslaggeving van de Olympische Spelen in Peking. Dit als protest tegen het heersende regime.
    Jan-Hein Visser
    13 april 2008
    comments 0
    Olympische Spelen heet hangijzer voor Duitse omroepen
    De grote Duitse omroepen ARD, ZDF en RTL denken na over beperkte verslaggeving van de Olympische Spelen in Peking. Dit als protest tegen het heersende regime.
     
    Eurosport berichtte onlangs dat de Chinese overheid in delen van reportages heeft geknipt. Het ging daarbij om het programma 'Road to Beijing', waarin portretten van sporters worden gemaakt die op weg zijn naar de spelen.

    Het censureren van uitzendingen maar ook de slechte mensenrechtensituatie in China zijn voor de grote Duitse omroepen redenen om na te denken over alternatieve berichtgeving. De ARD, vertegenwoordigd door de WDR, liet weten niet uit te sluiten geheel uit de Olympische verslaggeving te stappen als mocht blijken dat de situatie in Tibet verslechtert en hun team journalistieke beperkingen wordt opgelegd.

    Ook de commerciële concurrent van de ARD, het Duitse RTL Television, liet bij monde van chefredacteur Peter Kloeppel weten na te denken over een aanpassing van de uitzendingen rondom de Olympische Spelen. Als RTL merkt dat bepaalde uitzendingen door de lokale overheden gemanipuleerd worden, zal RTL weliswaar niet stoppen, maar wel passende maatregelen nemen.

    De tweede Duitse zender, het ZDF, liet weten weinig te zien in het vooraf dreigen met dergelijke maatregelen. Ook het ZDF houdt echter rekening met een noodscenario mocht men daar ter plekke de noodzaak van inzien. Volgens het ZDF zou het Olympisch Comité een vrije berichtgeving hebben toegestaan. Bovendien zal het knippen in beelden weinig succes hebben volgens het ZDF. Mochten er protesten zijn bij de opening van de Spelen, dan zullen daar ongetwijfeld in het geheim opnamen van worden gemaakt die naar buiten komen.

    Over één ding zijn alle omroepen het eens, en dat is dat de mensenrechtensituatie maar ook de situatie van de Tibetaanse minderheid in geen geval verzwegen zal worden.
     
    De Nederlandse media hebben zich nog niet zo duidelijk over dit onderwerp uitgelaten.
    Olympische SpelenARDZDFRTLEurosport

    Reacties

  1. TV-TIP Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

    Louis Theroux: Shooting Joe Exotic
    NPO 3 om 22:00 uur
    Louis Theroux reist opnieuw naar Oklahoma om te zien wat er sindsdien is gebeurd. Joe Exotic, ook bekend als Joseph Allen Maldonado-Passage, verblijft vandaag in een federale gevangenis voor een moordplot en aanklachten voor dierenmishandeling.

    TV-TIP De Joodse wereld: Freud, de buitenstaander

    De Joodse wereld: Freud, de buitenstaander
    NPO 2 om 23:20 uur
    Wie was Sigmund Freud en hoe werd zijn denken gevormd door zijn positie als Jood in Europa aan de vooravond van de Tweede Wereldoorlog? De documentaire onderzoekt hoe Freuds ervaringen met uitsluiting in Wenen en Praag, en later de dreiging van het nazisme, doorwerkten in zijn ideeën over het menselijk bewustzijn, macht en kwetsbaarheid.

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)

    Veronica Superguide