Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Omroep Brabant niet gekort op subsidie, uitspraak gunstig voor collega omroepen

    Nadat eerder deze week werd bepaald dat Omroep Brabant onafhankelijk moet blijven, is nu ook definitief dat de omroep niet op de subsidie mag worden gekort. En die uitspraak kan ook positief uitpakken voor andere regiozenders.
    Jan-Hein Visser
    26 januari 2012
    comments 0
    Omroep Brabant niet gekort op subsidie, uitspraak gunstig voor collega omroepen
    Nadat eerder deze week werd bepaald dat Omroep Brabant onafhankelijk moet blijven is nu ook definitief dat de omroep niet op de subsidie mag worden gekort. En die uitspraak kan waarschijnlijk ook positief uitpakken voor andere regiozenders.

    Omroep Brabant heeft de rechtszaak tegen de provincie hierover gewonnen. De omroep protesteerde met de zaak tegen een bezuiniging van €1,7 miljoen euro, die de provincie wilde opleggen. De persrechter noemde het besluit van de provincie onzorgvuldig en onvoldoende gemotiveerd, zo bericht Omroep Brabant vandaag. Volgens de rechter kan de bezuiniging niet zo makkelijk doorgevoerd worden als de provincie denkt. In 2012 wilde de provincie de subsidie met vier ton korten. In 2015 zou de korting moeten oplopen tot 1,7 miljoen euro, tien procent van de totale subsidie.

    De uitspraak gaat vrijwel zeker gunstige gevolgen hebben voor zes andere regionale omroepen. Ook zij dreigen te worden getroffen door bezuinigingen die onder meer de provincies Zuid- en Noord-Holland wilden opleggen. Nu de rechtbank in Den Bosch heeft besloten dat de provincie Brabant de subsidie niet mag korten, is de kans voor deze omroepen op een gunstige uitspraak in de zaken die zij erover aanspanden ook een stuk groter geworden.
    Omroep BrabantTV RijnmondTV Noord-HollandRTV Rijnmondbezuinigingen

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)