RTL krijgt cijfers dalende koopkracht niet
De Telegraaf spreekt woensdag van rampzalige gevolgen voor de koopkracht voor veel Nederlanders. RTL Nieuws wil die cijfers duiden, maar krijgt geen openheid van zaken.
7 november 2012
comments 0

Het kort geding dat RTL Nieuws aanspande heeft de omroep woensdag verloren. Meer dan een miljoen huishoudens gaan er onder het kabinet Rutte-Asscher tussen de vijf en tien procent op achteruit, maar hoe het precies zit, wordt onder de pet gehouden. De chef van RTL Nieuws is daarover verontwaardigd. Ondertussen wist De Telegraaf te melden dat met name wie afhankelijk is van de zorg er meer dan zestig procent op achteruit kan gaan.
Vier weken uitstel verzoek RTL
RTL Nieuws krijgt geen inzage in de koopkrachtcijfers van het nieuwe kabinet. Dat heeft de president van de rechtbank van Amsterdam in een kort geding bepaald. RTL wilde dat er uiterlijk vandaag informatie over de cijfers zou komen en vroeg om de cijfers op basis van de Wet Openbaarheid van Bestuur (WOB). In zijn verweer wees de landsadvocaat erop dat die wet overheden 28 dagen de tijd geeft om aan een verzoek te voldoen. Daarom wordt de zaak aangehouden tot 21 november.RTL Nieuws: Ambtenaren Rutte liegen
Volgens politiek commentator Frits Wester van RTL kloppen de conclusies die eerder in de media verschenen. Adjunct hoofdredacteur Pieter Klein van RTL Nieuws spreekt er schande van hoe de waarheid onder de pet wordt gehouden door de betrokken ministeries en hoe er tegen RTL wordt gelogen. In een column op de site van RTL Nieuws windt hij er geen doekjes over dat hij zich voorgelogen en bedonderd voelt door de ambtenaren van Rutte. De kern van zijn betoog: "Het gedraai, het manipuleren, het liegen..... Waarom mogen we niet weten hoe het zit?"RTL NieuwsKort gedingFrits WesterRTLKoopkrachtBezuinigingenKabinet










