Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Sony levert nog dit jaar eerste OLED tv

    Sony zal nog dit jaar de lang verwachte OLED tv op de Japanse consumentenmarkt lanceren. De nieuwe technologie is volgens het Japanse bedrijf beter dan LCD en plasma.
    Jarco Kriek
    6 oktober 2007
    comments 0
    Sony levert nog dit jaar eerste OLED tv
    De Japanse elektronicafabrikant Sony zal nog dit jaar de lang verwachte OLED tv op de Japanse consumentenmarkt lanceren. De nieuwe technologie is volgens het Japanse bedrijf beter dan de LCD- en plasmatechnologieën die op dit moment populair zijn.

    OLED, dat staat voor Organic Light Emitting Diode, geeft volgens de eerste testen een betere beeldkwaliteit dan de huidige generatie vlakbeeldschermen. Daarnaast is het beeldscherm veel dunner. Sony is de eerste fabrikant die een OLED tv voor de consument aankondigt. Het blijft hierbij de concurrenten Toshiba en Panasonic voor, die overigens gezamenlijk aan de OLED technologie werken.

    OLED is geen nieuwe beeldweergave technologie: al sinds 2004 wordt de techniek toegepast op kleinere beeldschermen, bijvoorbeeld die van mobiele telefoons en digitale camera's. In mei van dit jaar liet Samsung als eerste een prototype van een 100 cm OLED tv op diverse beursen zien. Samsung besloot echter nog te wachten met het lanceren van een OLED tv voor de consumentenmarkt.

    De OLED tv die Sony in december op de markt brengt zal een 29 cm groot beeldscherm en een dikte van 3mm hebben. De prijs zal omgerekend rond de 1500 euro bedragen. Sony laat in een persverklaring weten dat men bezig is met de fabricage van grotere OLED schermen. Hierbij zal als eerste de markt van de meest gangbare beeldmaten, 94 tot en met 107 cm, worden bediend.

    De afmetingen van de eerste Sony OLED TV zullen 29 x 15 x 14 centimeter bedragen. Het toestel zal slechts 2 kg wegen. Het 960 x 540 pixel beeldscherm zal volgens Sony de beeldformaten 1080p, 1080i, 720p, 480p en 480i kunnen weergeven met een maximale contrastratio van 1.000.000:1. Sony gaat er vanuit dat de eerste OLED tv een nicheproduct wordt, en zal maandelijks slechts 2000 exemplaren produceren.
    SonyOLED

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)