Veel atmosferische storingen Radio en Digitenne
De laatste dagen doen zich veel atmosferische storingen voor die met name radio ontvangst maar ook Digitenne ontvangst treffen. Dit alles komt juist door het mooie weer.
2 oktober 2011
comments 0

Het grote en sterke hogedrukgebied zorgt er nog altijd voor dat veel signalen in de ether zich totaal anders gedragen. Zo zijn soms opeens Duitse Digitenne signalen of de FM signalen van BBC Radio in de Randstad te ontvangen. Dit leidt soms echter ook tot ontvangstproblemen voor wie via DVB-T (Digitenne) tv kijkt of via FM radio luistert. Het feit dat in Noord-Nederland Digitenne en FM via noodzenders wordt uitgezonderd kan het nog lastiger maken.
Ook is in het zuiden van het land duidelijk merkbaar dat de belangrijke Radio FM zenders uit Lopik (Radio 1,2,3,4, Q Music en BNR met name) bij lange na nog niet op 100% vermogen draaien en die signalen nu dus eerder verstoord worden. Ondanks eerdere berichten afgelopen week dat Lopik snel weer naar 100% zou gaan lijkt dit helemaal nog niet het geval te zijn, mede doordat de schade in de mast wel eens groter kan zijn dan tot nu toe werd gedacht.
De problemen doen zich alleen in de ether voor (satelliet is niet beïnvloed) en komen vooral doordat er veel andere signalen veel verder reiken dan normaal en daardoor onze lokale frequenties storen. Wanneer in de loop van de komende week hoogstwaarschijnlijk de zon verdwijnt, de temperatuur keldert en de regenmeters weer vollopen zullen deze problemen weer als sneeuw voor zon verdwijnen.
DigitennezonLopikSmildeFM