Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    ‘Viaplay maakt darts minder bekeken sport, finale had gratis zichtbaar moeten zijn’

    Darts heeft in Nederland aan populariteit ingeboet, nu deze sport vanaf dit jaar alleen nog te zien is via streamingdienst Viaplay.
    Jarco Kriek
    3 januari 2023
    comments 8
    ‘Viaplay maakt darts minder bekeken sport, finale had gratis zichtbaar moeten zijn’
    Foto Getty Images

    Sportmarketeer Chris Woerts velt in De Telegraaf een hard oordeel over de populariteit van darts in Nederland, nu de belangrijkste dartstoernooien op streamingdienst Viaplay te zien zijn. Woerts verwacht dat de finale van het WK darts door veel minder mensen wordt bekeken. De reden is het dure Viaplay-abonnement – kosten €13,99 per maand – dat nodig is om de finale live te kunnen volgen. Woerts noemt het commercieel een gemiste kans van de streamingdienst om deze finale niet gratis aan te bieden aan alle Nederlandse kijkers.

     

    VTM GO

    In onder meer Duitsland en België is het WK darts wel te zien op een lineaire zender die bij de meeste providers in het zenderaanbod is opgenomen. In deze landen leeft het darts in de afgelopen weken dan ook meer dan in Nederland, volgens de sportmarketeer. Juist nu darts in Nederland populairder is dan ooit – naast de ‘oudgedienden’ Michael van Gerwen en Raymond van Barneveld zijn er meerdere Nederlandse darters in de mondiale top terug te vinden – moet de sportliefhebber de hoofdprijs betalen om naar deze sport te kunnen kijken. Een uitkomst voor Nederlandse kijkers is overigens de Belgische online dienst VTM GO, Zonder abonnement is via deze dienst het WK darts en dus ook de finale live te volgen. Toegang tot deze online dienst is wel omslachtig, maar wie zich met behulp van zoekdienst Google in de aanmelding voor deze dienst verdiept, heeft binnen een half uur toegang.

    ViaplayViaplay GrouponlineOTTstreamingdienstdartsChris Woerts

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)