Ziggo begint omruilactie Mediabox XL: kan ook op zwart gaan

Eerder vandaag maakte Totaal TV al bekend dat de Mediabox Next in januari op zwart gaat als deze niet via een Ziggo internetverbinding wordt gebruikt. Nu blijkt dat Ziggo ook klanten die de bruikleendecoder Mediabox XL gebruiken benadert met het aanbod om de decoder gratis om te ruilen van de nieuwste decoder Next Mini. Als reden hiervoor wordt gegeven dat Mediabox XL na een update in januari mogelijk op zwart gaat. Ook wordt gesproken over verminderde functionaliteit.
Betalen
De gratis omruilactie van Ziggo is opmerkelijk. Het kabelbedrijf liet enkele maanden geleden klanten die Mediabox XL wilden omruilen vanwege het hoge energieverbruik nog €19,95 'administratiekosten' betalen. Daarbij werd een uiterst onduidelijk beleid gevoerd waarbij de ene klant niets hoefde te betalen en andere klanten als coulance deze kosten werd kwijtgescholden. Maar het grootste deel van de klanten die Mediabox XL voor Next Mini wilde omruilen moest de eenmalige kosten wel betalen. Op het klant-helpt-klant community forum van het kabelbedrijf werd dit beleid verdedigd met uitspraken als dat deze eenmalige kosten snel terugverdiend konden worden door de enorme stroombesparing die een omruil met zich meebrengt.
Internet
Bij een omruil van de Mediabox XL naar een Next Mini moet rekening worden gehouden met de manier van kijken naar live tv-zenders. Bij de Mediabox XL gebeurt dat via een coaxkabel en de uitzendnorm DVB-C. De Next Mini is een volledige IP-decoder. Dit betekent dat deze decoder alleen met een Ziggo internetverbinding gebruikt kan worden, en niet langer met de coaxkabel voor DVB-C.