Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Ziggo komt met veel sneller internet, maar werkt vooraf aan het netwerk

    Ziggo is bezig met gefaseerde werkzaamheden binnen het eigen verzorgingsgebied. Doel is het netwerk klaar te stomen voor het leveren van sneller internet.
    Jarco Kriek
    28 augustus 2025
    comments 24
    Ziggo komt met veel sneller internet, maar werkt vooraf aan het netwerk
    Foto Getty Images

    VodafoneZiggo wil door gebruik te maken van de DOCSIS 3.1 techniek bij kabelbedrijf Ziggo binnen korte termijn een internetsnelheid van 2 Gb/s gaan leveren. Het gaat hierbij om de downloadsnelheid. Over een mogelijke uploadsnelheid heeft het mediabedrijf nog niets bekendgemaakt. Om het snellere internet te kunnen leveren, moet het netwerk wel opnieuw ingedeeld worden.

     

    Werkzaamheden

    Het efficiënter indelen en gebruik van andere en nieuwere technieken bij het zenderaanbod via DVB-C leidt tot een besparing van 64 MHz aan bandbreedte. Dit komt overeen met acht frequenties (transportstreams). Deze kunnen worden ingezet voor het leveren van sneller internet aan klanten. De verwachting is dat dit gebeurt als in het hele verzorgingsgebied de werkzaamheden succesvol zijn afgerond.

     

    September

    De werkzaamheden worden gefaseerd uitgevoerd en zijn naar verwachting voor eind oktober afgerond. Ze staan los van de voor 2026 aangekondigde uitrol van DOCSIS 4.0, waarbij het frequentiespectrum wordt opgerekt tot 1,8 GHz bandbreedte. In de maand september staan in de volgende regio’s de herindeling van DVB-C frequenties in de planning: Zevenaar, Apeldoorn, Tiel, Ermelo, Lelystad, Utrecht MND, Breda, Roosendaal, Tilburg, Den Bosch, Sneek en Helmond.

    ZiggoVodafoneZiggointernetinternetsnelheidDOCSIS 3.1tvtelevisieDVB-C

    Reacties