Ziggo sluit community voor niet-klanten: mogelijke toekomstige klanten naar de zijlijn

Wie geen klant is bij Ziggo, kan zich niet meer aanmelden op de Vodafone & Ziggo Community. Inloggen kan alleen nog met de gegevens van MijnZiggo of MijnVodafone, waarvoor een klantnummer nodig is. Aanmelden met alleen e-mailadres en wachtwoord behoort tot het verleden.
Drempel voor geïnteresseerden
Door de wijziging verdwijnt de community als vrije, open plek waar iedereen kon meepraten. Consumenten die nog twijfelen over een overstap, kunnen geen vragen meer stellen of ervaringen van klanten bevragen. Daarmee schuift Ziggo potentiële toekomstige klanten naar de zijlijn. De vraag dringt zich op of het bedrijf hiermee kritische vragen en negatieve discussies wil omzeilen.
KPN en Odido houden deuren open
Concurrenten KPN en Odido geven niet-klanten wél toegang tot hun community's. Al moet hiervoor wel enige aanvullende moeite worden gedaan. Bij Ziggo komt daar bovendien het besloten forum The Lounge bij, waarvoor leden zich apart moeten aanmelden en toestemming nodig hebben. Zo ontstaat een nieuw onderscheid tussen klanten onderling. Wat ooit een open ontmoetingsplek was, verandert steeds meer in een bastion. Iets dat haaks staat op de visie die vanuit de communicatie-afdeling van het toen nog zelfstandige Ziggo in 2014 bij het begin van het forum werd uitgedragen.
Overstappers moeten bijkans smeken
Eveneens opvallend is dat consumenten die jarenlang trouwe klant bij Ziggo zijn geweest en bijvoorbeeld vanwege een overstapbonus het bedrijf de rug hebben toegekeerd, nu moeten vragen of zij hun inlog bij de VodafoneZiggo community mogen houden. Dit omdat na overstap de MijnZiggo-omgeving verloren gaat. Dit is ook het geval bij een overstap naar hollandsnieuwe, een dochterbedrijf van VodafoneZiggo dat via het Ziggo-netwerk diensten levert. Alleen op deze manier kunnen deze voormalig Ziggo-klanten het contact behouden met forumleden waar ze jarenlang mee zijn opgetrokken.
Telenet
VodafoneZiggo en Telenet gaan binnenkort op in Ziggo Group. De Belgische providers hanteert op de eigen community De Netwerkers een vrijer toegangsbeleid voor niet-klanten.




