Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Ziggo ‘verspilt’ bewust bandbreedte bij digitale tv

    Ziggo is begonnen met het uitzenden van meer zenders in zowel SD- als HD-beeldkwaliteit. Het kabelbedrijf gebruikt hierdoor meer bandbreedte voor doorgifte van tv-zenders.
    Jarco Kriek
    13 november 2019
    comments 7
    Ziggo Samsung kabeldecoder

    Dit ‘verspillen van bandbreedte heeft volgens Ziggo-woordvoerderDen Heijer een reden. In de afgelopen weken voegde het kabelbedrijf SD-streams van de zenders Cartoon Network en Revolt TV toe. Eerder gebeurde dit bij muziekzender Xite. Alle genoemde zenders worden door Ziggo bij het digitale instappakket TV Standaard aan klanten aangeboden. Volgens Den Heijer biedt Ziggo zenders die onderdeel van TV Standaard zijn ook in SD als ze door het kabelbedrijf ook in HD worden aangeboden. 'Dit voor klanten met TV Standaard-abonnement die een SD-only ontvanger hebben.'

     

    Alleen SD mogelijk

    Naar schatting gebruiken nog enkele honderdduizenden Ziggo-klanten een ontvanger (decoder) waarmee alleen in SD naar zenders gekeken kan worden. Omdat het om oudere decoders gaat die alleen MPEG2 codec ondersteunen, kunnen deze apparaten HD-streams niet ontvangen. Het huidige Ziggo is een combinatie van het oude zelfstandige Ziggo en UPC. Oude klanten van UPC gebruiken allemaal een bruikleendecoder die voor ontvangst van HD geschikt is. Dit voormalig kabelbedrijf ruilde voor de fusie alle decoders naar HD-varianten om. Het voormalig zelfstandig kabelbedrijf Ziggo heeft dit niet gedaan, mede omdat bij hen het niet verplicht was om een bruikleendecoder bij digitale tv te gebruiken omdat bij Ziggo vrije hardwarekeuze mogelijk was.

    ZiggoVodafoneZiggotvtelevisiedigitaalSDHDbandbreedteXiteRevolt TVXite

    Reacties

  1. TV-TIP The Masked Singer

    The Masked Singer
    RTL 4 om 20:00 uur
    Ruben Nicolai stelt de laatste vijf kandidaten van dit seizoen voor. Panelleden Carlo Boszhard, Buddy Vedder, Monica Geuze, Loretta Schrijver en Gerard Joling mogen direct aan de slag: twee van de nieuwkomers vallen af.

    TV-TIP Nations League (v): Engeland - Nederland

    Nations League (v): Engeland - Nederland
    NPO 3 om 20:21 uur
    Na de pijnlijke nederlaag tegen onze zuiderburen leek het Nations League-avontuur van de Oranje Leeuwinnen al voorbij voordat het überhaupt begonnen was. De wedstrijd tegen verliezend de WK-finalist Engeland stond immers óók nog op de kalender. Tot ieders verbazing werd de ploeg van Sarina Wiegman eind ­september met 2-1 terug naar huis gestuurd. Op ’t heilige gras van Wembley zijn de Britse dames nu uit op revanche.

    Interview

    • *

      Leo Blokhuis

      Top 2000 Quiz

      Het was het jaar waarin Coldplay definitief doorbrak, het internet ontplofte, maar ook de onzekerheid of er nog wel leven zou zijn na 2000. Het jaar 1999 herinnert fans van NPO Radio 2 echter nog aan iets heel ánders, namelijk aan de start van de Top 2000.
      Reacties0 reactie(s)