Zwitserse publieke omroep start sportzender

De Zwitserse publieke omroep Schweizer Fernsehen start op 1 juli met een eigen sportkanaal onder de naam Das Schweizer Sportfernsehen. De licentie voor de nieuwe sportzender is inmiddels door de Zwitserse media-autoriteit Bakom afgegeven.
De nieuwe sportzenders heeft in Zwitserland een “Must Carry” status gekregen. Hierdoor moet het grootste Zwitserse kabelbedrijf Cablecom, eigendom van hetzelfde moederbedrijf als UPC Nederland, de zender in ieder geval de komende drie jaar analoog via haar kabelnetten doorgeven. Ook komt de zender via de satelliet in het satellietaanbod van de Zwitserse publieke omroep op de Hotbird satelliet op 13 graden oost beschikbaar. De zenders zijn in de Viaccess codering gecodeerd. Voor het kijken naar deze zenders is een smartcard nodig die alleen in Zwitserland voor inwoners van Zwitserland verkrijgbaar is. Na de eenmalige aanschaf kan men zonder extra maandelijkse kosten naar de zenders kijken.
Das Schweizer Sportfernsehen gaat zich voornamelijk richten op de breedtesport. Zo wordt het speerpunt gelegd bij de kleinere sporten die op dit moment nauwelijks media-aandacht krijgen. Natuurlijk zijn ook de grotere evenementen van meer populaire sporten ook op deze nieuwe sportzender te zien.










