Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    ‘Interproviders maken opzeggen abonnement moeilijker’

    De huidige dynamische markt voor vaste diensten zorgt ervoor dat providers als Ziggo en KPN proberen om hun klanten binnenboord te houden.
    Jarco Kriek
    21 oktober 2024
    comments 7
    ‘Interproviders maken opzeggen abonnement moeilijker’
    Foto Getty Images

    Sommige providers gaan tot de rand van het toelaatbare – en soms klaarblijkelijk ook erover – om klanten die afscheid willen nemen binnenboord te houden. Uit eigen onderzoek van nieuwsite Nu.nl blijkt dat diverse providers – waaronder Ziggo, KPN en Odido – het vertrekkende klanten moeilijker maken om het abonnement op te zeggen. Zo moet naar meerdere internetpagina’s genavigeerd worden om er daarna in enkele gevallen achter te komen dat het abonnement in enkele gevallen alleen telefonisch opgezegd kan worden. Dat is in veel gevallen onrechtmatig. Als een abonnement namelijk via internet bij een provider is afgenomen, dan moet het volgens de regels ook op deze manier kunnen worden opgezegd. Bij Ziggo en KPN kan het abonnement uiteindelijk wel online opgezegd worden, maar is het een speurtocht om hiervoor de juiste plek te vinden. Uit het onderzoek blijkt dat het bij Odido op dit moment helemaal niet mogelijk is om online op te zeggen. Deze provider belooft dit op korte termijn mogelijk te maken.

     

    Wachttijden

    De providers lijken vertrekkende klanten bewust richting de telefonische klantenservice te leiden. Zo bleek uit het onderzoek van Nu.nl dat er soms lange wachttijden zijn bij de klantenservice waar het abonnement opgezegd moet worden. Dit loopt op tot tientallen minuten. Als het eenmaal gelukt is de klantenservice te bereiken, vinden er pogingen plaats om de klant op andere gedachten te brengen en toch klant bij de betreffende provider te blijven. Providers als Ziggo en KPN hebben hiervoor een speciale afdeling genaamd retentie in het leven geroepen. Medewerkers van deze afdeling zijn gespecialiseerd om klanten te overtuigen om het voornemen het abonnement op te zeggen te heroverwegen. Daarbij kunnen soms hele hoge kortingen worden aangeboden om de klant een zet in de goede richting te geven.

     

    Contracttermijn

    Extra tijdelijke maandelijkse kortingen en gratis abonnementen van betaalpakketten zoals Ziggo Sport, ESPN Compleet, Film1 en Viaplay kunnen ervoor zorgen dat kanten besluiten af te zien van hun voornemen om te vertrekken. Maar ook hierbij is sinds kort een verandering waar te nemen. Consumenten en bedrijven die op een dergelijk retentie-aanbod van een provider ingingen, bonden zich voorheen voor een periode van een jaar aan dezelfde provider. In steeds meer gevallen hanteren providers bij dergelijke retentie-aanbiedingen nu een contractvaste periode van twee jaar (24 maanden).

     

    Voorbeelden

    Overigens blijkt uit het onderzoek van Nu.nl dat er ook providers zijn waar men zonder veel moeite of verplicht bellen met de klantenservice het abonnement online kan opzeggen. Dat is vooral het geval bij kleinere providers zoals SKV, SKP en Jonaz. Maar ook de Delta Fiber-providers Delta en Caiway staan op de lijst van providers die het goede voorbeeld geven.

    ZiggoVodafoneZiggoKPNtvtelevisieinternetabonnementopzeggenretentie

    Reacties

  1. TV-TIP Meisjes van de Goede Herder

    Meisjes van de Goede Herder
    NPO 2 om 20:25 uur
    Volgens de Goede Herder heeft er nooit seksueel misbruik plaatsgevonden binnen de kloostermuren, maar toch zijn er meldingen van vrouwen. José stond vanaf haar dertiende in de wasserij bij het klooster in Velp en nog altijd heeft ze nachtmerries over de zuster die haar heeft misbruikt. Terwijl vrouwen zich online op grote schaal uitspreken over het misbruik, heerst er veel schaamte en is José een van de weinigen die hier openlijk over durft te praten.

    TV-TIP Boerderij van Dorst

    Boerderij van Dorst
    NPO 3 om 20:25 uur
    Noraly Beyer en Frank van Leeuwen komen Raven van Dorst helpen op de boerderij. Samen leggen ze een wijngaard aan. Raven en Noraly halen de wijnranken op, waarna Frank en Raven ze planten. Noraly verzorgt een uitgebreid diner en Frank sluit de avond met Raven af in de hottub. De volgende dag spannen ze de ijzerdraden voor de druiven, bouwen Frank en Raven een krabpaal voor de geiten en zaait Noraly een nieuw gewas in.

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)