Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Elektronicafabrikant Loewe nog steeds in problemen

    De Duitse elektronicafabrikant Loewe heeft alweer financiële problemen nadat één van de nieuwe investeerders afhaakte. Er wordt nu een beroep gedaan op de Beierse overheid.
    Jan-Hein Visser
    10 maart 2014
    comments 0
    Elektronicafabrikant Loewe nog steeds in problemen
    De Duitse elektronicafabrikant Loewe heeft alweer financiële problemen nadat één van de nieuwe investeerders afhaakte. Er wordt nu een beroep gedaan op de Beierse overheid.

    Loewe, bekend van tv-toestellen uit het hogere segment, ging vorig jaar failliet, maar wist een doorstart te maken nadat het nieuwe investeerders vond. De TV-maker wil nu goedkopere toestellen gaan produceren om weer grip op de markt te krijgen. Loewe was lange tijd ook een begrip op de Nederlandse mark met designtoestellen.

    Loewe heeft miljoenen nodig

    In verhouding tot de verliezen die grote producenten als Sony leden bij de productie van tv-toestellen heeft Loewe nu nog slechts een paar miljoen nodig om alles op de rails te krijgen. De overheid van Beieren zou daaraan moeten bijdragen. Het overeind houden van het bedrijf in de regio waar het gevestigd is, is veel waard en niet alleen vanwege de werkgelegenheid. Het is nog één van de weinige producenten in Duitsland die zelf toestellen produceert, maar er zullen met de plannen voor een doorstart nu steeds meer Chinese onderdelen in worden verwerkt.
    LoeweUltra HDDuitslandDesignCrisisDoorstartFailliet

    Reacties