Ketnet+ en Canvas+ in de ether
Niet via satelliet maar wel via DVB-T zullen Ketnet+ en Canvas+ te ontvangen zijn. Dit is leuk nieuws voor wie in Vlaanderen of Zuid-Nederland woont.
30 oktober 2008
comments 0

En er is meer nieuws: de programma's van Ketnet+ en Canvas+ , tot nu toe alleen via de digitale kabel in Vlaanderen beschikbaar, zullen ook Free To Air (ongecodeerd) te zien zijn. De rest van het aanbod blijft zoals het is met alle VRT Radiozenders en de gewone versie van één en Ketnet/Canvas. Mooi meegenomen is dat Ketnet+ en Canvas+ vanwege de ongecodeerde uitzending nu ook in een deel van Nederland uit de lucht kunnen worden gevist.
Het bereik van de VRT signalen is in Nederland tot pakweg Eindhoven en Dordrecht en globaal een groot deel van de drie zuidelijke provincies. In Vlaanderen zelf zouden de signalen overal te ontvangen moeten zijn. Nodig voor ontvangst is een DVB-T ontvanger (Free To Air volstaat) en een externe buitenantenne die geschikt is voor de DVB-T kanalen.
De grootte of soort antenne en de noodzaak om die hoog of precies uit te richten hangen af van de afstand tot de zendmast. Hoe verder weg, hoe sterker de antenne moet zijn. Antennes variëren van 'harkantennes' (UHF elementsantenne), Campingantennes tot speciale buitenantennes (met versterker) of kleine sprietantennes.
VRTDVB-T









