Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Oostenrijkse publieke omroep wil tweede HD kanaal starten

    Ondanks bezuinigingen die de Oostenrijkse omroep ORF moet gaan doorvoeren wil men toch starten met een tweede HD kanaal.
    Jarco Kriek
    29 september 2009
    comments 0
    Oostenrijkse publieke omroep wil tweede HD kanaal starten

    De Oostenrijkse publieke omroep ORF heeft haar zinnen gezet op een tweede HD kanaal. Dit moet dan een HD simulcast worden van het kanaal ORF2. Sinds meer dan een jaar is het eerste Oostenrijkse publieke net al in HD beschikbaar.

    De aankondiging van ORF is opvallend te noemen. De Oostenrijkse publieke omroep moet namelijk in de komende jaren flink de broekriem aanhalen door bezuinigingen bij de overheid. ORF startte met HDTV net voor het Europees Kampioenschap voetbal dat verleden jaar zomer in Oostenrijk en Zwitserland werd gehouden. Wanneer men in Oostenrijk met het tweede HD kanaal wil gaan starten is niet bekend gemaakt. In ieder geval is het door de eerder genoemde bezuinigingen uitgesloten dat dit HD kanaal ongecodeerd via de satelliet gaat uitzenden. ORF wil wel graag ongecodeerd via de satelliet gaan uitzenden alleen zijn de kosten die daarmee gemoeid zijn veel te hoog. Omdat satellietverspreiding grensoverschrijdend is moet men een veel hogere afdracht voor uitzendrechten betalen als men ongecodeerd gaat uitzenden.

    HDTVORF

    Reacties