UPC kondigt nieuwe tarieven 2012 aan
Wie bij kabelbedrijf UPC in 2012 HDTV wil bekijken gaat daar 7,50 voor betalen. Dit komt bovenop de standaardtarieven die echter maar zeer licht stijgen.
18 november 2011
comments 0

UPC heeft afgelopen jaar het HD-pakket met diverse zenders uitgebreid zoals recent met onder meer BBC HD, BBC One HD, Fashion TV, FoxLife HD en Animal Planet HD. Met de opbouw van tarieven zoals UPC die hanteert zal het in totaal €30,50 per maand kosten om HDTV te ontvangen. Immers moet men allereerst de standaard (analoge) aansluiting van €17,50 betalen (in de meeste gevallen is dit een lichte stijging), daarbovenop het basisabonnement voor digitale tv (digitaal starter voor €5,50 per maand) en daarbovenop dan het HD pakket. Weliswaar hoeft men dan niet zelf een decoder te kopen maar voor extra decoders vraagt UPC wel weer een kleine vergoeding.
De UPC abonnee is daarmee in vergelijking met bijvoorbeeld Ziggo (rond de €17 per maand) veel duurder uit wil men ook de grote landelijke commerciële en publieke zenders kunnen ontvangen. UPC heeft al wel aangegeven te overwegen enkele daarvan wellicht uit het aparte HD-pakket te halen maar daarover is momenteel verder niets bekend. Ziggo geeft in ieder geval wel zenders zoals Nederland 1,2 en 3HD en ook enkele commerciële kanalen in het standaardpakket door. Ziggo concurreert echter niet met UPC omdat het een ander verspreidingsgebied heeft. Wie wel concurreert met UPC zijn glasvezelaanbieders en KPN maar het is voor CanalDigitaal dat via de satelliet hiermee verreweg het voordeligste en tevens ook grootste HD-pakket kan aanbieden. Een totaal overzicht van nieuwe tarieven bij UPC is hier te vinden.
UPCZiggoverhogingHDTVCanalDigitaal










