Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Eenvandaag buigt voor dreiging Haagse Moslimextremisten

    EenVandaag heeft onder dreigementen vanuit Haagse radicale moslimkringen een tv-uitzending over jihadisten verwijderd van het internet. Zelden geven Nederlandse media daar aan toe.
    Jan-Hein Visser
    14 mei 2013
    comments 0
    Eenvandaag buigt voor dreiging Haagse Moslimextremisten
    EenVandaag heeft onder dreigementen vanuit Haagse radicale moslimkringen een spraakmakende tv-uitzending over jihadisten verwijderd van het internet. Zelden geven Nederlandse media daar aan toe.

    In de tv-reportage die op 6 mei werd uitgezonden, vertellen Marokkaanse ouders en familieleden dat ze ronselaars de schuld geven dat hun kinderen en broers als jihadisten zijn vertrokken naar Syrië. Ondanks de vage tv-beelden werden Marokkaanse ouders herkend. Dreigingen vanuit extremistische hoek hebben de redactie genoopt tot het nemen van voor Nederlandse media ongekende maatregelen.

    EenVandaag wil bronnen beschermen tegen dreigingen

    De bronnen van EenVandaag kregen recent dermate bedreigende reacties, dat ze de redactie van Eenvandaag, die de reportage maakte met Omroep West, smeekten de uitzending te verwijderen. EenVandaag erkent dinsdag tegenover De Telegraaf dat "omwille van de veiligheid van de geïnterviewden" de uitzending van de website is gehaald. Hoofdredacteur Jan Kriek erkent tegenover het dagblad dat de zelfcensuur een "zeldzame stap" is en dat het een zware beslissing was die is genomen om de eigen bronnen te beschermen. De reportage was een samenwerkingproject tussen EenVandaag en de Haagse regionale zender Omroep West.
    Den HaagJihadIslamExtremistenbedreigingenEenvandaagOmroep WestTV West

    Reacties