Omroep Hoeksche Waard digitaal bij UPC, betere controle signaaltoevoer
Kijkers van UPC Digitale tv in de Zuid-Hollandse regio Hoeksche Waard kunnen vanaf vandaag ook de lokale omroep digitaal ontvangen. Voorafgaand is uitvoerig getest op stabiliteit van het aangeleverde signaal.
28 juni 2011
comments 1

De omroep is vandaag on air gegaan op het netwerk van UPC en is automatisch via digitale tv (starter pakket) op kanaal 31 te bekijken. Omroep Hoeksche Waard is overigens ook al voorbereid op het digitaal aanleveren van radio maar vooralsnog implementeert UPC dit niet. Recent startte ook het uit Zuid-Holland-Zuid afkomstige kanaal TV Dordrecht al digitaal bij UPC.
Die omroep werd echter getroffen door storingen in de signaaltoevoer. TV Hoeksche Waard gebruikt een speciale aanleverlijn waarvan het signaal bovendien op stabiliteit wordt gemonitord met behulp van speciale software. Eind deze maand en begin volgende maand zullen nog enkele andere lokale omroepen dan bij UPC van start gaan. In de Zuidhollandse regio ging Rotterdam tv overigens als eerste digitaal van start bij UPC.
Technisch gezien plaatst UPC de lokale zenders per regio op één frequentie (multiplex). Daarom kan in door UPC bediende regio's die de Hoeksche Waard omringen de zender eventueel bekeken worden door de decoder middels fabrieksreset in te stellen op een netwerkcode van een plaats waarvoor deze omroep officieel uitzendt. Dit kan echter wel de werking van de decoder beïnvloeden en uitzending van lokale omroepen is officieel ook alleen voor het eigen gebied bedoeld.
UPCDigitaal. lokale omroepHoeksche Waard







