Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Te weinig concurrentie op Belgische markt voor digitale tv

    Er is in België te weinig concurrentie op de markt voor digitale tv. Dat stelt de Belgische consumentenorganisatie Testaankoop.
    Jan-Hein Visser
    9 maart 2008
    comments 0
    Te weinig concurrentie op Belgische markt voor digitale tv
    Er is in België te weinig concurrentie op de markt voor digitale tv. Dat stelt Testaankoop, een consumentenorganisatie die te vergelijken valt met de Nederlandse Consumentenbond.

    Volgens Testaankoop is digitale tv te duur, en dat komt vooral doordat er te weinig concurrentie is op deze markt. De kabel heeft een dominante positie en zou door de overheid worden voorgetrokken. In Vlaanderen is de kabel voor het overgrote deel in handen van Telenet, die bepaalt wat er ontvangen kan worden en voor welke prijzen.

    Digitale aardse televisie, ofwel DVB-T, speelt in Vlaanderen nog geen rol van betekenis maar zou net als satelliet moeten worden aangemoedigd. Via DVB-T is in Vlaanderen momenteel alleen een (gratis) pakket te ontvangen met alle publieke VRT-zenders. Via de satelliet is er TV Vlaanderen, maar daar merkt Testaankoop verder alleen over op dat ook daar concurrentie gewenst zou zijn omdat "er voorlopig alleen TV Vlaanderen is".

    TV Vlaanderen is met een groot pakket veruit de goedkoopste optie van alle beschikbare aanbieders. Testaankoop wijst erop dat de digitale pakketten via de kabel eigenlijk veel te duur zijn en dat daar verandering in zou moeten komen.

    Daarnaast is er nog tv via ADSL van Belgacom TV, waarover Testaankoop opmerkt dat ook zij een dominante positie hebben.
     
    Over de te gebruiken decoders en wat daarvoor moet worden betaald is Testaankoop ronduit negatief. De decoders bieden een middelmatige kwaliteit, kunnen enkel bij de operator zelf gekocht worden en zijn veel te duur. Daarmee doelt Testaankoop overigens vooral op kabelbedrijven als Coditel en Telenet.
    digitale tvBelgiëTestaankoop

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)